Tunel UV/LED CJ mini

Prezentujemy najmniejszy tunel z serii CJ, który jest rozwinięciem produktów UV/LED oferowanych przez K+L.

Dotykowy ekran z możliwością programowania profili:
– prędkość taśmy
– moc lampy
– opcjonalnie podciśnieniowa stabilizacja detalu
– nieograniczone ilość profili

Czujnik wykrywania detalu:
– oszczędność energii elektrycznej do 94% w porównaniu do tradycyjnych tuneli
– szerokość taśmy 200 mm
– wysokość przepustu 40 mm
– wykrywa również detale transparentne

Urządzenie wyprodukowano w Polsce i certyfikat CE.

Moduł UV/LED

Wraz z rosnącą ilością zapytań o moduły UV/LED, firma K+L wprowadza na rynek produkt odpowiadający tym potrzebom. Oferujemy testy produkcyjne na urządzeniach ekspozycyjnych w celu sprawdzenia technologii. Do naszej oferty wprowadziliśmy moduł w formie pistoletowej.

  • Moduł UV/LED w przeciwieństwie do lamp metalo-halogenowych nie wymaga rozgrzania w celu uzyskania 100% sprawności, co pozwala na pracę w interwałach, zmniejszając zapotrzebowanie energetyczne do ponad 60%.
  • Moduły utrwalają farby przystosowane pod światło LED, jak i te które nie są przeznaczone do tej technologii, poprzez zastosowanie światła o piku widma 365 nanometrów.
  • Ilość ciepła docierająca do detalu jest mniejsza, co pozwala na utrwalanie druku na materiałach o dużej wrażliwości termicznej.
  • Nie wytwarza ozonu, przez co nie ma konieczności jego odprowadzania.
  • Moduły możemy zamontować do dowolnej maszyny drukującej lub tunelu.

Dostawka UV/LED do tunelu

Prezentowana dokładka do tunelu, powstała celem umożliwienia klientowi utrwalania niewielkich ilości produkcyjnych na już istniejącym urządzeniu. Urządzenie jest wyposażone w indukcyjny czujnik, który za każdym razem, gdy wykryje detal, wyzwala lampę. Dużą przewagą rozwiązań LED-owych jest możliwość pracy w interwałach. W porównaniu z tradycyjnymi żarnikami metalo-halogenowymi nie wpływa na ich żywotność. Zabudowa została ściśle dopasowana do istniejącego urządzenia, dzięki czemu jego montaż jest bezinwazyjny. Zabudowa ma regulacje wysokości lampy, dlatego wielkość detalu nie jest problemem.

Pliki do pobrania

Masz Pytania?

SPECJALISTA ds. TECHNICZNYCH PRODUKTY UV
Bartosz Szymanek
tel.: 608 530 730
e-mail: b.szymanek@kplusl.com.pl